Wspomnienie Hugh Hefnera

Wspomnienie Hugh Hefnera

We wrześniu 2017 roku zmarł człowiek, którymu życia zazdrości wielu z nas. Hugh Hefner to założyciel legendarnego Playboya – magazynu prezentującego zdjęcia wdzięki wielu ślicznotek. Mężczyzna do końca życia otoczony był pięknymi kobietami.

Hugh Hefner urodził w 1926 roku w Chicago w konserwatywnej rodzinie metodystów, co może szokować, biorąc pod uwagę jego dalsze losy. Po skończeniu szkoły średniej zatrudnił się jako dziennikarz w wojskowej gazecie. Następnie zdobył dyplom z psychologii na Uniwersytecie Illinois w Chicago. Studiował również socjologię na Uniwersytecie Northwestern, ale jej nie ukończył.

Wreszcie nadszedł moment na poważną karierę. Zanim założył swój legendarny magazyn, był rysownikiem, a następnie copywriterem w bardzo popularnym czasopiśmie Esquire. W końcu nadszedł 1953 rok, w którym po raz pierwszy ukazał się słynny Playboy, czyli magazyn erotyczny i publicystyczny dla mężczyzn. Pierwszy numer wraz z kalendarzem z nagą Marilyn Monroe został wykupiony w nakładzie 50 tys. egzemplarzy. 4 czerwca 1963 roku Hugh Hefner został aresztowany sprzedaż obscenicznej literatury, za którą został uznany magazyn z nagimi zdjęciami Jayne Mansfield. Jednak bardzo szybko go wypuszczono.

Hefner nie przejął się aresztowaniem i nadal rozwijał swój magazyn. Największy szczyt popularności Playboya przypada na lata 70 XX wieku. W tym czasie magazyn sprzedaje się w nakładzie ok. 5,6 mln egzemplarzy, a jego edycje powstawały na całym świecie. Na jego okładkach można podziwiać mnóstwo gwiazd, m.in. Kim Basinger, Naomi Campbell czy Pamelę Anderson. Jednak Hugh nie ograniczał swej działalności jedynie do prowadzenia Playboya. W 1971 roku otworzył słynną Rezydencję Playboya w Los Angeles. To miejsce, w którym mieszkał Hefner wraz z króliczkami, również tam odbywały się legendarne imprezy. Wiele osób do dziś zastanawia się, co tak naprawdę działo w rezydencji. Rąbka tajemnicy uchylił popularny program Króliczki Playboya emitowany przez MTV, a także wypowiedzi różnych osób, które przewinęły się przez willę.

Udział w programie Króliczki Playboya to nie jedyny występ Hefnera przed kamerą. Pojawił się on również w kilku filmach, głównie związanych z tematyką Playboya. Doczekał się nawet nominacji do Złotej Maliny jako najgorszy aktor drugoplanowy za rolę w filmie Miss Marca (2009). Co ciekawe zagrał on samego siebie. Hefner miał również swój wkład w renowację słynnego napisu Hollywood. W 1978 roku zorganizował galę Rezydencji Playboya połączoną ze zbiórką funduszy na ten cel, a także osobiście przeznaczył 27 tysięcy dolarów.

Jak na prawdziwego playboya przystało, Hugh Hefner był związany z wieloma pięknymi kobietami. Czego niejeden z nas mógłby mu pozazdrościć. Właściciel legendarnego magazynu był trzykrotnie żonaty i ma czwórkę dzieci. Pomiędzy kolejnymi małżeństwami zawsze był otoczony pięknymi kobietami, głównie słynnymi króliczkami. Warto dodać, że wszystkie małżonki Hefnera były od niego młodsze, a ostatnia aż o 60 lat.

View this post on Instagram

#playboyturns60

A post shared by Hugh M. Hefner (@hughhefner) on