Trening fitness dla mężczyzn

Trening fitness dla mężczyzn

Panuje przekonanie, że fitness jest stworzony wyłącznie dla kobiet, a prawdziwy mężczyzna powinien chodzić na siłownię. Wielu z nas uważa, że mięśnie z prawdziwego zdarzenia uda się wypracować tylko na maszynach lub z pomocą ciężarów. Jednak zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, że najlepsze efekty osiągniemy, dzięki różnorodnemu treningowi. Niestety, część mężczyzn nadal wstydzi się wybrać na zajęcia fitness z obawy, że zostaną wyśmiani. Warto się przemóc i wybrać na jeden trening, a zobaczycie, że wrócicie tam z przyjemnością.

Czym są zajęcia fitness?

Fitness to zajęcia fizyczne, których zadaniem jest poprawa wyglądu fizycznego oraz spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wielu z nas wyobraża sobie, że wszystkie wyglądają podobnie. W głowie mamy obraz sali pełnej kobiet, które kręcą biodrami w rytm muzyki albo chodzą po stepach. Trening fitness kojarzy nam się głównie z obcisłymi strojami oraz poruszaniem się w rytm muzyki, a to może być dla nas trudne wyzwanie. Nie jest to całkiem błędne wyobrażenie, bo takie zajęcia też się zdarzają, ale to niejedyne treningi fitness. Są też takie, na które spokojnie możemy się wybrać i mogą nam się spodobać nie tylko ze względu na otoczenie. W końcu zajęcia fitness są różnorodne i na wielu z nich będą nam towarzyszyć inni mężczyźni.

Dlaczego warto chodzić na zajęcia fitness?

Zajęcie fitness zostały przemyślane i przygotowane w taki sposób, aby organizm w ich trakcie pobierał odpowiednią ilość tlenu, dzięki czemu unikniemy niedotlenienia. To sprawia, że jesteśmy w stanie ćwiczyć dłużej i intensywniej. W miarę postępów nasza aktywność stopniowo wzrasta i osiągamy coraz lepsze efekty. Zajęcie fitness pomagają zwiększyć wydajność, wytrzymałość, a także ogólną sprawność fizyczną. Dzięki nim możemy popracować nad mięśniami, o których istnieniu wcześniej nawet nie wiedzieliśmy. Co sprawi, że w innych dyscyplinach będziemy niepokonani.

Muzyka wcale nam nie będzie przeszkadzać, tylko pomagać. Dzięki niej czas minie znacznie szybciej, aż będziemy zdziwieni, że trening tak szybko się skończył. W dodatku pomoże nam zapomnieć o wysiłku, a nawet doda energii w trakcie ćwiczeń. Poza tym obecność kobiet na sali będzie stanowić kolejną motywacją, bo żaden z nas nie będzie chciał sobie narobić wstydu przed nimi i dołożymy wszelkich starań, aby prawidłowo wykonywać ćwiczenia.

Rodzaje fitnessu dla mężczyzn

Jest mnóstwo zajęć fitness, a na wielu z nich doskonale odnajdą się mężczyźni. Od tego, jaki rodzaj ćwiczeń wybierzemy, będzie zależeć to, jakie efekty osiągniemy. Oto lista kilka najpopularniejszych wśród mężczyzn zajęć fitness:

  • Power pump, czyli zajęcia ze sztangami w trakcie, których pod okiem instruktora wykonujemy różne ćwiczenia z obciążeniem. Trening niewiele różni się od tego na siłowni, więc z pewnością Wam się spodoba.
  • Spinning polega na treningu na rowerze stacjonarnym w rytm muzyki, do której dostosuje się prędkość. W wyniku ćwiczeń poprawimy kondycję oraz pozbędziemy się nadmiaru tkanki tłuszczowej.
  • Crossfit (power bar/power cross) łączy elementy gimnastyczne i siłowe. To uniwersalny trening obejmujący pompki, wyskoki, podciąganie, brzuszki, czy skakanie na skakance. Dzięki zaangażowaniu wszystkich mięśni pomoże nam pokonać nasze słabości oraz poprawić wytrzymałość.