Super samochody elektryczne

Super samochody elektryczne

Samochody elektryczne to marzenie wielu ekologów. Takie pojazdy nie zatruwają środowiska, a doskonale nadają się do jazdy. Niektórym z nas wydają się jednak, że to nierealne. Tak naprawdę wiele samochodów elektrycznych jeździ już po ulicach różnych państw i spisują się doskonale.

Chevrolet Bolt

Chevrolet Bolt to samochód elektryczny, który pozostawia daleko w tyle konkurencję. Jest to model przełomowy, który pokazuje, jak wiele udało się osiągnąć w motoryzacji przez ostatnie 10 lat. Ten samochód będzie mógł przejechać nawet 383 kilometry na jednym ładowaniu według realnych testów EPA. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli pokonać, w zależności od sytuacji, od 300 do 450 km. W dodatku Chevrolet Bolt oferuje możliwość szybkiego ładowania prądem stałym w bardzo krótkim czasie.

Tesla Model S

Tesla Model S to samochód elektryczny produkowany przez amerykańską markę Tesla-Motors od 2012 roku. Warto dodać, że jest to pierwszy masowo produkowany elektryczny sedan klasy premium. Pojazd dostępny jest w kilku opcjach z bateriami pozwalającymi na pokonanie 370 km lub 483 km na jednym ładowaniu. Samochód w 2013 roku zdobył kilka wyróżnień przyznawanych przez czasopisma samochodowe.

Nissan Leaf

Nissan Leaf jest samochodem elektrycznym skonstruowanym przez japoński koncern Nissan. Po raz pierwszy jego koncepcyjna wersja została zaprezentowana na targach motoryzacyjnych Tokyo Motor Show 9 października 2009 roku. Samochod został uznany jeden z 50 najlepszych wynalazków roku 2009 przez miesięcznik Time. Obecna wersja pojazdu może przejechać około 200 kilometrów na jednym ładowaniu. W 2017 roku została zaprezentowana druga generacja pojazdu, w której zwiększono zasięg do 240 km. Nissan Leaf jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych.

BMW i3

Niemiecki pojazd BMW i3 jest najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym. Zawdzięcza to nie tylko swoim parametrom, ale też niemieckiej precyzji oraz ogromnemu zaufaniu do marki. Jeszcze zanim samochód pojawił się na rynku, firma miała już kilka zamówień z wpłaconymi zaliczkami. Samochód może przejechać około 150 kilometrów na jednym ładowaniu. Model BMW i3 otrzymał prestiżowe nagrody Green Car of the Year 2014 oraz 2014 World Car Design of the Year.