Najpopularniejsze ćwiczenia spalające tłuszcz w 2017 roku

Najpopularniejsze ćwiczenia spalające tłuszcz w 2017 roku

Spalenie tkanki tłuszczowej jest niezwykle trudne. Jednak są treningi, które pomogą nam uzyskać wyjątkowo korzystne wyniki. Jedne robią furorę wśród trenujących, inne cieszą się mniejszym powodzeniem. Przygotowaliśmy dla Was listę ćwiczeń, które cieszyły się największym powodzenie w 2017 roku, być może w 2018 powtórzą swój sukces.

Trening interwałowy

Trening interwałowy cieszy się sporą popularnością od wielu lat. Specjaliści niezmiennie polecają go w czasie odchudzania. Nic więc dziwnego, że również w 2017 roku był w ścisłej czołówce. Na czym dokładnie polega trening interwałowy? Charakteryzuje się on zmianą stopnia intensywności ćwiczeń. Najpopularniejszy trening interwałowy odbywa się na rowerze stacjonarnym. Na początku wykonujesz ćwiczenie w maksymalnym tempie, po czym zwalniasz je, gdy nie masz siły. Później znowu przyśpieszasz, aż znowu osiągniesz maksymalne tempo.

Trening siłowy

Kolejny bardzo popularny i pozwalający spalić tłuszcz jest trening siłowy. Dzięki niemu zwiększysz też siłę oraz rozbudujesz mięśnie. Nie jest tajemnicą, że podnoszenie ciężarów pozwala poprawić Twój wygląd. Jednak w jego trakcie nie tylko budujesz mięśnie, ale też spalasz tłuszcz. Pamiętaj jednak, że rutyna sprawia, że ciało przyzwyczaja się do danych ruchów i po pewnym czasie możesz osiągać mniejsze efekty. Dlatego co jakiś czas musisz zmienić jego kombinację, aby mieć pewność, że osiągniesz odpowiednie rezultaty.

Boks

Boks często bywa uważany za kolejną formę treningu interwałowego. Jednak nie każdy tak uważa. Boks najlepiej trenować w grupie, wówczas masz partnera, z którym ćwiczysz różne ciosy. Na zajęciach z instruktorem zyskasz też pewność, że nauczysz się odpowiedniej formy i osiągniesz pożądany przez siebie efekt intensywności. Unikaj też powszechnego błędu wśród początkujących, czyli uderzania jedynie siłą ramienia, ponieważ najwięcej mocy pochodzi z rdzenia.

Bieganie

Bieganie cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoją prostotę. W końcu wszystko, czego potrzebujemy, aby go uprawiać to odpowiedni strój. Przebierasz się i jesteś gotowy do biegu. Jednak pamiętaj, że przypadku spalania tłuszczu, musisz wybrać odpowiednie miejsce. Najlepiej sprawdzi się jakieś wzgórze lub podobne ustawienie ustawienie bieżni. Dzięki temu zużyjesz więcej energii i osiągniesz lepsze rezultaty.

CrossFit

CrossFit to uwielbiany przez miliony mężczyzn trening. Wszystko dlatego, że pozwala on osiągnąć doskonałe wyniku. W dodatku te zajęcia nigdy się nie znudzą, ponieważ są bardzo zróżnicowane. Trening obejmuje pompki, wyskoki, podciąganie, brzuszki, czy skakanie na skakance. Dzięki połączeniu elementów gimnastycznych i siłowych pozwoli nam w szybki sposób poprawić wytrzymałość oraz spalić tłuszcz.

Pływanie

W wodzie również możemy osiągnąć doskonałe wyniki. Pływanie doskonale wpływa na wszystkie grupy mięśni oraz pozwala spalać tłuszcz. Niektórzy o tym zapominają, ale pływanie również można trenować zgodnie z pewnym planem treningowym. W trakcie jednego treningu warto wykonywać 10 serii po 100 metrów z odpoczynkiem minutowym po każdym z nich.