Komplementy, które kobieta chce usłyszeć

Komplementy, które kobieta chce usłyszeć

Nie zawsze dobrze sobie radzimy w rozmowie z kobietami. Wiemy, że uwielbiają komplementy, ale czasami mamy problem z ich odpowiednim doborem. Najczęściej chwalimy ich wygląd oraz strój. Zauważamy uroczy uśmiech, sukienkę podkreślającą figurę czy piękną twarz. Myślimy, że osiągnęliśmy zamierzony efekt i kobieta poczuła się doceniona. Jednak się mylimy, bo ona nie takich komplementów oczekuje.

Pochwal jej poczucie humoru

Kobiety lubią się śmiać, wiele z nich uwielbia żartować i mają wyjątkowe poczucie humoru. Niestety rzadko słyszą komplementy na ten temat. Częściej mówimy im, że są piękne, seksowne i czarujące. Dzieje się tak też z tego powodu, że „poczucie humoru” bardziej utożsamiane jest z mężczyznami. Według społeczeństwa kobiety nie są zabawne, a przecież to nieprawda. Dlatego, gdy spotkasz dziewczynę o wyjątkowym poczuciu humoru, powiedz jej o tym. Zobaczysz, jakie zrobisz na niej wrażenie.

Jesteś świetna w swojej pracy”

Kariera zawodowa jej dużą częścią życia kobiety. Często wiele poświęca, aby osiągnąć sukces na tym polu. Niestety rzadko ktoś ją chwali lub docenia. Dlatego warto się wyłamać i to zrobić. Jednak taki komplement zrobi pozytywne wrażenie tylko wtedy, gdy będzie całkowicie szczery. Ważne jest też, aby docenić to, co kobieta robi w pracy, a nie, że pracuje w branży zdominowanej przez mężczyzn. Dla płci pięknej nie ma nic bardziej seksownego niż facet, który nie zazdrości im sukcesu i potrafi go docenić.

Chwal jej hobby i zainteresowania

Doskonale wiemy, że nie możemy zmieniać swojego hobby ani zainteresowań ze względu na dziewczynę, ale to nie znaczy, że nie możemy pochwalić jej pasji. Szczególnie warto komplementować, gdy jest to jakieś oryginalne zajęcia. Jednak te kompletnie zwyczajne też warto chwalić, dzięki temu kobieta zrozumie, że podoba Ci się nie tylko jej wygląd, ale też wnętrze.

Doceń jej opinię

Społeczeństwo negatywnie postrzega kobiety, które są silne i asertywne. Z tego powodu często obawiają się przedstawiać swoją opinię i ukrywają własne poglądy. Dlatego zrobisz wrażenie na dziewczynie, jeśli docenisz, że ma swoje zdanie na jakiś temat. Kobiety cieszą się też, gdy mężczyźni chwalą je za to, że są aktywnym uczestnikiem rozmowy. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z faktu jak ważny to dla nich komplement.

Chwal dobrze wykonane zadanie

Każdy lubi być pochwalony, gdy uda mu się coś dobrze zrobić. Kobiety pod tym względem nie różnią się od mężczyzn. Dlatego warto je chwalić na co dzień nawet przy różnych drobnostkach. Możesz pochwalić dobrze przyrządzoną potrawę lub świetny manewr na drodze. Każda czynność dobrze wykonana może być powodem do pochwały. Dzięki temu kobieta poczuje się podziwiana i zacznie cieszyć się ze swoich sukcesów.

Skomplementuj jej pewność siebie

Kobietom jest trudniej niż nam poczuć się pewną siebie. Często mają zaniżone poczucie własnej wartości i nie mogą sobie poradzić z własnym wizerunkiem. Dlatego warto docenić ich pewność siebie. Będą wtedy szczęśliwe, że zauważyłeś i potraktują to jako ogromny komplement. Jeśli nie jest zbyt pewna siebie, nie szkodzi i tak warto ją pochwalić. W ten sposób wzmocnimy jej poczucie własnej wartości. Za co będzie nam ogromnie wdzięczna.

Doceń jej empatię

Dla kobiet niezwykle ważne są drobne uprzejmości, empatia oraz bycie miłym. Te proste czynności wydają im się tak oczywiste, że komplementy na ten mogą je zdziwić, ale też bardzo ucieszą. Dlatego chwal, gdy Twoja ukochana jest miła lub wyświadcza komuś przysługę. Jasno podkreślaj powód, dla którego ją komplementujesz. Warto też zrewanżować się za przysługę, a będzie niezmiernie szczęśliwa.