Jak żyć zgodnie z ideą slow life?

Jak żyć zgodnie z ideą slow life?

Świat coraz bardziej pędzi do przodu, a my razem z nim. Szybkie tempo życia sprawia, że jesteśmy zmęczeni, nie mamy czasu dla siebie, rodziny, przyjaciół. Rzadko cieszymy się tym, co mamy i ciągle chcemy więcej. Jednak jest na to rada! Wystarczy wprowadzić w życie filozofię slow life, a od razu poczujemy się lepiej. Jak tego dokonać

Zwolnij tempo

Świat ciągle pędzi do przodu, ale my nie musimy tego robić razem z nim. Czasami warto zwolnić i odłożyć pewne sprawy na później. Można zwyczajnie poleżeć i cieszyć się otaczającym nas światem. To pomoże nam się zrelaksować oraz odpocząć. Możemy też medytować, dzięki czemu zmniejszymy poziom stresu. To wszystko sprawi, że poczujemy się szczęśliwi.

Ustal priorytety

Obecnie chcemy wykonywać wiele zadań w tym samym czasie. Robimy to, aby osiągnąć perfekcję w każdym aspekcie naszego życia. Wielu mężczyzn marzy o tym, aby być rekinem biznesu, świetnym sportowcem, doskonałym kochankiem. Jednak czasem warto ustalić priorytety i skupić się na tym, co jest naprawdę ważne, a wtedy zyskamy więcej energii.

Gotuj slow food

Slow food pomoże na  celebrować posiłki i odzyskać radość z jedzenia. Potrawy nieprzetworzonych, ekologicznych oraz zdrowych składników nie tylko zaspokoją nasz apetyt, ale też są przepyszne i mają wiele innych zalet. Posiłki zgodne z filozofią slow food poprawią nasz wygląd i zdrowie. Warto też zwrócić uwagę na to, jak jemy. Posiłki najlepiej celebrować w gronie najbliższych z dala od telewizora.

Dbaj o relacje z bliskimi

Ciągłe zabieganie sprawia, że mamy coraz mniej czasu dla rodziny i przyjaciół. To sprawia, że czują się przez nas zaniedbani, a nasze relacje się rozluźniają. Warto więc znaleźć czas na wspólny posiłek z rodziną, wyjście ze znajomymi, czy romantyczny wieczór z ukochaną. To naprawdę nie zajmie wiele czasu, a zobaczysz, jak wiele na tym zyskasz.

Znajdź czas dla siebie

Relacje z bliskimi są ważne, ale musimy też znaleźć czas dla siebie. To chwile, w których będziesz robił to, na co przyjdzie Ci ochota. Możesz je wykorzystać na trening, obejrzenie ulubionego serialu albo zwykłe obijanie się. W tych momentach należy być egoistą i myśleć tylko o sobie, ponieważ tylko szczęśliwa osoba daje szczęście innym.

Wyloguj się

Żyjemy w świecie, w którym zawsze jesteśmy pod zasięgiem sieci. Bardzo łatwo się do nas dodzwonić i wysłać wiadomości za pomocą internetu. Jesteśmy bombardowani setkami informacji które trudno nam przetworzyć. Dlatego warto czasem się wylogować i wyłączyć telefon. W tym czasie można wybrać się na spacer, odbyć trening lub poczytać. Najlepiej robić to przed snem to pomoże nam się zrelaksować i wyciszyć, co sprzyja odpoczynkowi.

Ciesz się z małych sukcesów

Rzadko udaje nam się dokonać wielkich rzeczy zmieniających nasze życie. Zazwyczaj składają się na nie niewielkie kroczki, które wykonujemy codziennie. Warto więc być z nich dumnym i cieszyć się każdego nawet najmniejszego sukcesu. W ten sposób wprowadzimy więcej radości do naszego życia.

Spójrz na wszystko z innej perspektywy

Warto spojrzeć na świat z nowej perspektywy. Wówczas nasze problemy przestaną wydawać nam się takie ogromne i łatwiej je rozwiążemy. Świat od razu stanie się piękniejszy, a my zaczniemy doceniać to, co mamy.