Jak wyleczyć kaca?

Jak wyleczyć kaca?

Sylwester rozpoczyna karnawał, a w tym czasie jest w wiele okazji, które sprzyjają nadużywaniu alkoholu. Niestety, następnego możemy czuć się fatalnie. Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu miał kaca i wie, że to nie jest nic przyjemnego. Dlatego szukamy różnych sposobów, które pomogą nam go wyleczyć. Oczywiście, najlepiej byłoby nie sięgać po alkohol, ale czasami jest to niemożliwe.

Postaraj się nie dopuścić do powstania kaca

W tym miejscu nie będziemy Cię namawiać do całkowitego zrezygnowania z alkoholu. W końcu czasem na imprezie chcemy się odstresować i trochę napić. Jednak warto w trakcie postarać się, aby nie dopuścić do powstania kaca. Dlatego przed imprezą wyśpij się, a zanim wyjdziesz z domu, zjedz pożywny posiłek. W trakcie picia postaraj się robić przerwy pomiędzy drinkami, w tym czasie organizm zdąży wchłonąć jedną dawkę alkoholu. Nie pij przez słomkę ani nie przetrzymuj alkoholu w ustach, wówczas alkohol nie uderzy tak szybko do głowy. Nie mieszaj też różnych trunków, a już w żadnym wypadku nie popijaj wódki piwem, czy szampanem. Skutki takiego zachowania mogą być opłakane.

Cudowna woda zawsze się sprawdzi

Woda ma wiele cudownych właściwości, które pomogą nam sobie poradzić z różnymi problemami. W przypadku kaca również nas uratuje i to na kilka sposobów. Po pierwsze możemy ją pić pomiędzy drinkami lub popijać nią wódkę, dzięki temu następnego dnia będziemy się czuć o wiele lepiej. Warto też wypić wodę przed położeniem się spać. W ten sposób zmniejszymy ryzyko pojawienia się fatalnych skutków następnego dnia. Pamiętajmy, że wszystkie objawy kaca spowodowane są odwodnieniem organizmu. Jeśli więc po imprezie czujemy się fatalnie, pijmy wodę.

Inne napoje, które pomogą uporać się z kacem

Woda doskonale radzi sobie z kacem, ale czasami nie mamy ochoty jej pić następnego dnia po imprezie. Na szczęście są też inne sposoby, które pomogą walczyć z kacem. Warto sięgnąć po mleczko kokosowe lub izotoniki, które uzupełnią poziom elektrolitów w organizmie. Możemy się też napić soku, który uzupełni niedobory witaminy C. Jeżeli masz mdłości, przygotuj napój z imbirem lub miętą, a wtedy szybko ustąpią, ponieważ złagodzi on podrażnienie żołądka.

Nie spędzaj w łóżku całego dnia

Na kacu najlepiej byłoby przeleżeć cały dzień w łóżku. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie. Jak już się dobudzisz i poczujesz, że nie będziesz dłużej spać, to szybko wstań i wskocz pod prysznic. Dzięki temu ożywisz swoje ciało i umysł, wtedy łatwiej będzie Ci dojść do siebie. Nie spędzaj też całego dnia w domu. Po prysznicu zjedz coś i wyjdź na spacer. W ten sposób dotlenisz organizm, a to postawi Cię na nogi lepiej niż kawa. Czasami jednak kac jest tak silny, że nie jesteśmy w stanie wstać z łóżka. Wtedy nie ma sensu się męczyć, tylko trzeba poleżeć i starać się zasnąć. Sen również pomoże nam się uporać z kacem.

Klin klinem

Czasami robimy, co możemy, a i tak żaden sposób nie działa. Jeśli bardzo źle się czujesz i nic innego nie pomaga, musisz sięgnąć po kolejną dawkę alkoholu. Jednak nie wolno go pić w dużych ilościach, aby nie przesadzić i następnego dnia znowu nie leczyć przykrych dolegliwości. Dlatego kaca alkoholem należy leczyć ostrożnie. Najlepiej napić się piwa lub innego lekko rozcieńczonego alkoholu. Po chwili wszystkie dolegliwości powinny ustąpić.