Jak się ubierać ponadczasowo? – Przewodnik dżentelmena

Jak się ubierać ponadczasowo? – Przewodnik dżentelmena

Moda w naszym życiu nie jest, tak istotna, jak u kobiet. Jednak bywają sytuacje, w których nasz strój ma znaczenie. W takich chwilach najlepiej postawić na ponadczasową elegancję – to sprawi, że nasz ubiór zawsze będzie odpowiedni do okazji. Dlatego warto naszą szafę wyposażyć w elementy, dzięki którym nie będziemy musieli robić zakupów co sezon, aby dopasować się do zmieniającej mody. W końcu klasyka zawsze się sprawdza. Oczywiście, możemy mieszać różne style. Klasykę można też przełamać z hitami z wybiegów. Jednak warto pamiętać o kilku zasadach.

Zainwestuj w buty najwyższej jakości

Trendy obuwnicze w modzie męskiej nie zmieniają się radykalnie, raczej wprowadza się tylko subtelne zmiany. Dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości buty. Nawet jeśli cena początkowo będzie wydawać się wysoka, to po dłuższym zastanowieniu okaże się świetną inwestycją. W końcu takie buty będą nam służyć przez wiele lat i pasować do różnych strojów. Nie musisz się ograniczać do jednej pary butów. Warto mieć w swojej szafie stylowe mokasyny, trampki, czy jakieś odjazdowe obuwie. Jednak nie wolno zapominać o klasycznych butach najwyższej jakości wykonanej z porządnej skóry.

Kup odpowiedni garnitur

Odpowiednio dopasowany garnitur to podstawa. Jednak koniecznie musi być odpowiedniej jakości i wyglądać tak, jakby był szyty na miarę. Nie warto tracić pieniędzy na garnitury, które obecnie są trendy, lepiej postawić na klasykę. Wtedy będziemy mogli go nosić przez wiele lat. Przy zakupie dokładnie zwracaj uwagę na materiał oraz szwy, to po nich najlepiej ocenisz jakość. Warto też sprawdzić, jak garnitur będzie się prezentował podczas chodzenia. Ten dobrej jakości powinien się poruszać razem z Tobą i nie będzie opierał się żadnym ruchom. Jeśli nie potrafisz wybrać, możesz najpierw założyć wysokiej jakości bardzo drogi garnitur, a potem mierzyć tańsze odpowiedniki i wybrać ten, który będzie najbardziej zbliżony.

Pora na wybór odpowiedniej koszuli

W szafie każdego mężczyzny powinno się znaleźć kilka koszul – biała, niebieska oraz w prążki. Można też dołączyć chociaż jedną sztukę w szalone wzory. Dopasowanie koszuli jest równie istotne, co garnituru. Obecnie na rynku jest coraz więcej fasonów, więc bez problemu znajdziemy taką, która będzie pasować do naszej sylwetki. Jednak przy wyborze odpowiedniej, zapominamy o wyglądzie kołnierzyka, a ten jest równie ważny. Przede wszystkim powinien on pasować do twarzy. Szerokie kołnierzyki doskonale pasują do okrągłej, a wąskie lepiej sprawdzą się przy ostrych rysach. Pozostaje pytanie, co z krawatem? Obecnie nawet do garniturów nie musimy go zakładać. Jednak jeśli masz ochotę dołączyć krawat, nie musisz z niego rezygnować. Tylko postaw na ten wysokiej jakości.

Zwracaj uwagę na fason spodni

Na co dzień również warto nosić spodnie dobrej jakości. W Twojej szafie powinny znaleźć ciemne jeansy, a także materiałowe chinosy, które będą tworzyć klasyczną bazę. Powinniśmy zwracać uwagę na materiał oraz dopasowanie spodni. Dobrze wygląda, gdy góra i dół naszego stroju ze sobą współgrają, ale nie oznacza to, że muszą być w tym samym stylu, wręcz przeciwnie. Klasyczną kurtę warto połączyć z bardziej szalonymi spodniami. Natomiast, gdy wybieramy elegancki dół, to na górę możemy założyć coś ciekawszego, aby przełamać nudę.