Jak odczytać mowę ciała kobiety na randce?

Jak odczytać mowę ciała kobiety na randce?

Kobiety są bardzo skomplikowane i często nie mamy pojęcia, o co im chodzi. Często w trakcie spotkania zastanawiamy się, co ona o nas myśli. W końcu raz mówi jedno, a za chwilę twierdzi coś innego. To wszystko sprawia, że jesteśmy zdezorientowani i nie mamy pojęcia, czy jest nami zainteresowana, czy też nie. Dlatego warto czytać mowę ciała, nad którą trudniej zapanować. Umiejętne rozszyfrowanie pozwoli nam wyciągnąć kilka wniosków.

Obserwuj jej postawę

Z postawy kobiety można wiele odczytać, więc warto zwrócić na nią uwagę. Jeśli jej stopy oraz nogi są skierowane w Twoją stronę, to znak, że jest Tobą zainteresowana. Natomiast, gdy odwróci je w stronę drzwi, może to oznaczać, że szykuje się do ucieczki. Warto też zwrócić uwagę na ramiona, gdy pochyla się do przodu, to prawdopodobnie zaprasza Cię do flirtu. Zdarza się, że kobieta w trakcie rozmowy odwraca się od Ciebie, wtedy daj sobie spokój, ona nie jest Tobą zainteresowana.

Zwróć uwagę na ręce

Ważne jest też, co kobieta robi ze swoimi rękami. Jeśli dotyka swoich stref erogennych, to oznacza, że jest Tobą wyraźnie zainteresowana i flirtuje. Pewnym znakiem może być też nakładanie szminki, gdy wie, że na nią patrzysz. Dotykanie ust, szyi, ud to wysyłanie bardzo zalotnych sygnałów.

Dotyk jest bardzo ważnym sygnałem

Dotyk oznacza bliskość i zaufanie. Niestety, wielu mężczyzn lekceważy jego przekaz. Dotyk przeważnie jest ważnym sygnałem komunikacyjnym, dlatego przygotuj się na odpowiedź na niego. Nawet gdy jest tylko krótki i przypadkowy to stanowi ważny znak. Oznacza, że kobieta ufa Ci, jest wyraźnie zainteresowana oraz ma ochotę przenieść znajomość na kolejny poziom. W końcu sam też raczej nie wyrywasz się do dotykania kobiet, którymi nie jesteś zainteresowany.

Obserwuj również jej oczy

Od dawna wiadomo, że oczy są zwierciadłem duszy i można z nich wyczytać bardzo dużo. Bezpośrednie spojrzenie, które trwa dłużej niż kilka sekund, może wskazywać na wyraźne zainteresowanie. Kobieta może też na chwilę odwrócić wzrok, ale gdy ponownie spojrzy Ci prosto w oczy to dobry znak. Jeśli w dodatku będzie się uśmiechać, możesz być pewien, że z Tobą flirtuje. Niestety, jeśli w trakcie randki cały czas patrzy w pustą przestrzeń albo na telefon, to zły znak. Natomiast, masz jeszcze szanse, gdy nieustannie rozgląda się po pomieszczeniu, bo to może oznaczać zdenerwowanie. Obserwuj też jej źrenice. Jeśli będą rozszerzone, to znaczy, że jest podniecona i zainteresowana dalszą znajomością.

Szukaj lustrzanych odruchów

Obserwuj uważnie, czy kobieta naśladuje Twoje ruchy. Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że jest Tobą zainteresowana. W takiej sytuacji często nieświadomie będzie naśladować Twoje ruchy. To zachowanie pokazuje, że nadajecie na tych samych falach i bardzo dobrze się ze sobą dogadujecie.

Pamiętaj jednak o kilku kwestiach

Nie wszystkie kobiety mają ten sam język ciała. Dlatego zwróć też uwagę na to, co do Ciebie mówi. Jeśli Twoje spostrzeżenia całkowicie różnią się od tego, co odczytałeś, musisz być ostrożny. Uważaj też, gdzie spoglądasz. Zaglądanie w dekolt albo gapienie się na nogi, może ją całkowicie zrazić, nawet jeśli wcześnie wysyłała oznaki zainteresowania.