Jak nie żyć zdrowo?

Jak nie żyć zdrowo?

Od kilku lat zdrowy tryb życia jest bardzo modny. Wszędzie trafiamy na porady dotyczące bycia fit. Jest mnóstwo artykułów na temat zdrowej diety. To wszystko sprawia, że niektórzy z nas chcą postępować na opak i prowadzić niezdrowy tryb życia. Niestety, takich porad jest znacznie mniej. Oto kilka zasad dotyczących tego, jak nie żyć zdrowo.

Zapomnij o prawidłowej diecie

Podstawą zdrowego trybu życia jest zdrowa, prawidłowo zbilansowana dieta. Ty masz znacznie łatwiejsze zadanie. Nie musisz się przejmować żadnymi zasadami i regułami, możesz jeść wszystko, na co masz ochotę. Pizza, fast foody, chipsy i słodycze to wszystko, czego nie musisz unikać. Masz ochotę nie jeść przez cały dzień, a potem opychać się na noc? Nie ma problemu! Możesz sobie na to pozwolić, nie musisz się też obawiać, że używasz za dużo soli, czy cukru. W dodatku możesz jeść bez ograniczeń i o każdej porze, prawda, że fajnie?

Spędzaj mnóstwo czasu na kanapie przed telewizorem

Ćwiczenia bywają nudne i męczące, ale Ty nie musisz się tym martwić. Chcesz żyć niezdrowo, więc możesz się ruszać tylko wtedy, gdy masz na to ochotę. Marzysz o tym, aby spędzić cały weekend przed telewizorem? To świetne zajęcie dla Ciebie. W dodatku możesz jeść, co chcesz, więc śmiało zamów pizzę, a Twój jedyny ruch to odebranie jej od dostawcy. Pamiętaj, żeby wszędzie dojeżdżać autobusem lub samochodem. Zapomnij o jakichkolwiek spacerach, nie warto się przemęczać. Twój sposób na udany urlop to wylegiwanie się cały dzień na plaży, a do tego popijanie piwka i zjadanie wszystkiego, na co Ci przyjdzie ochota.

Sięgaj po używki bez ograniczeń

Alkohol, papierosy i narkotyki dostarczają mnóstwo ciekawych doznań. Osoby, które chcą być fit, muszą z nich zrezygnować, a to stanowi duże wyzwanie. Jednak Tobie nie zależy na zdrowym trybie życia, więc nie masz się czym martwić. Na imprezach możesz się upijać bez ograniczeń, w dodatku wolno Ci sięgać po każdy alkohol, na jaki tylko przyjdzie Ci ochota. Tworzenie zabójczych mieszanek alkoholowych to też żaden problem. Jedynie musisz się liczyć z tym, że następnego dnia będziesz miał kaca. Możesz też palić codziennie bez żadnych ograniczeń. W końcu fajnie jest wyskoczyć w pracy na przerwę na papieroska. Osoby niepalące nie mają takiej wymówki i muszą dłużej pracować. Narkotyki też są fajne, dzięki nim możesz się wyluzować, a do tego mieć ciekawe wizje. Na szczęście, nie musisz się ograniczać i możesz po nie sięgać, kiedy tylko masz możliwość.

Odpoczynek nie jest ważny

Nadmiar pracy to żaden problem! Możesz brać tyle nadgodzin, ile tylko się da. W końcu chcesz zarobić mnóstwo pieniędzy, a nie ma sensu odpoczywać. Nie musisz się przecież przejmować tym, ile czasu poświęcasz na sen. Co więcej, po pracy możesz mnóstwo imprezować. W dzień praca, w nocy impreza to dla Ciebie żaden problem. W końcu odpoczynek Ci potrzebny, warto jednak czasem się przespać kilka godzin, aby móc wykonywać swoje zadania bez problemu.

Lekarz to Twój wróg

Wszędzie apelują, aby wykonywać badania profilaktyczne, ale po co. W końcu lekarze często się mylą i mogą nam też zaszkodzić. Nie musisz chodzić na żadne badania, bo to nie ma sensu. Ciężkich chorób i tak się nie da wyleczyć. Natomiast, drobne dolegliwości nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, dlatego nie ma sensu się badać.